یادبگیریم در زمستان از پاهایمان مراقبت کنیم -

شما اینجا هستید :
خانه » سلامت و پزشکی » آرایشی بهداشتی » یادبگیریم در زمستان از پاهایمان مراقبت کنیم

سلام به شما دوستان عزیز. همانطور که می دانید یکی از مهمترین بخش های بدن پاها هستند. در واقع این پاها هستند که موجب می شوند با راه رفتن وزن بدن را تحمل کنند و با تحرک ما بدنمان را سالم نگه دارند و ما را به مقصدمان برسانند. اما سرمای زمستان به پاها آسیب شدیدی می رساند که باید به شدت از این آسیب ها پارا حفظ کرد. در این باره امروز می خواهیم به بیان نکاتی در حفظ سلامت پا در زمستان بپردازیم. به سودتان است اگر تا انتهای این مقاله را بخوانید.

1

۱. حمام آب گرم

حمام آب گرم بهترین روش برای از بین بردن پوست مرده و خشن به شمار می رود. به این صورت که ابتدا پاها را به مدت حداقل ده دقیقه در آب گرم فرو ببرید تا پوست خشک و خشن، نرم شود.

سپس کف و پهلوی پا را با سنگ بسابید تا تمام سلولهای مرده از بین بروند. به قسمتهایی که پوست خشن دارند دقت و توجه بیشتری داشته باشید. ولی برای پیشگیری از ایجاد زخم یا پارگی در پوست نرم، مدت ساییدن پا نباید از دو دقیقه تجاوز کند.

۲. مرطوب سازی پاها

بعد از حمام آب گرم، بلافاصله پاهایتان را با کرم مرطوب کننده، مرطوب کنید. سپس جهت ایجاد بیشترین امکان برای مرطوب سازی، جورابهای تمیزی به پا کنید و بهتر است برای اطمینان از دستیابی پوست به رطوبت لازم در مدتی طولانی تر، این مرحله را قبل از خواب انجام دهید.

اگر کرم مرطوب کننده در دسترس نداشتید، پاها را با دو قطره روغن زیتون ماساژ دهید چرا که بهترین مرطوب کننده برای پوست همین است.

۳. استفاده از کفشهای مناسب

به پا کردن کفشهای مناسب به کاهش ایجاد ترک پوست و فشار به پاها کمک می کند. می توانید کفشهایی دارای پاشنه‌ هایی با اندازه‌ی معقول به پا کنید و از به پا کردن کفشهای پاشنه بلند بپرهیزید؛ مخصوصا اگر مدت زیادی سر پا می‌ایستید.

چرا که پوشیدن کفشهای پاشنه بلند به مدت طولانی، سبب بروز مشکلاتی در کمر و پاها می‌شود.

۴. راحتی پاها

اگر در طول روز، ساعاتی طولانی سر پا می‌ایستید، باید حتما به راحتی پاهایتان توجه و دقت زیادی داشته باشید تا دچار ترک و درد و التهاب نشوند.

۵. ماساژ پاها

ماساژ پاها یکی از بهترین روشها برای احساس راحتی و آسایش، بعد از خستگی یک روز بلند به شمار می رود و به بهبود گردش خون در پاها کمک می کند. بنابراین پس از حمام آب گرم و هنگام استفاده از کرم مرطوب کننده، ماساژ پاهایتان را فراموش نکنید. (sorkhabsefidab.com)

مراقبت از پاها در همین ۵ مورد بسنده نمی شود بلکه باید بیش از هر چیزی در طول روز به این موارد اهمیت دهید. گرم نگه داشتن پاها در هنگام شب و خواب خصوصا در روزهای برفی می تواند کمک شایانی به سلامتی پای شما کند. اگر به برف بازی علاقه دارید به فکر پای خود هم باشید و با پوشش عالی وارد محوطه ی برفی شوید.

مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت