کاهش 10 تا 30 درصدی قیمت گوشی تلفن همراه -


کاهش ۱۰ تا ۳۰ درصدی قیمت گوشی تلفن همراه

تاریخ ارسال : ۲ مهر, ۱۳۹۲ | طبقه بندی : موبایل
شما اینجا هستید :
خانه » موبایل » کاهش ۱۰ تا ۳۰ درصدی قیمت گوشی تلفن همراه

ایسنا نوشت:

با کاهش نرخ دلار قیمت‌ها در بازار گوشی‌های تلفن همراه بین ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته فروشندگان این صنف، قیمت گوشی تلفن همراه در بازار تابع قیمت ارز است، از این رو اگر در ماه های آینده قیمت ارز افزایش یابد به طور حتم قیمت تلفن همراه نیز افزایش می‌یابد و اگر قیمت ارز کاهش یابد – مانند چند روز اخیر – قیمت موبایل هم کاهش می‌یابد و تمایل خریداران برای خرید این محصولات بیشتر می‌شود.

آنان معتقدند که در این شرایط هیچ کسی تمایل به خرید ندارد چرا که خریداران معتقدند که ممکن است قیمت ها پایین تر بیاید و کالای مورد نظر کاهش قیمت بیشتری پیدا کند.

فروشندگان با اشاره به نوسانات اخیر ارز از کاهش فروش خود خبر می‌دهند و معتقدند که حتی با کاهش نرخ ارز و پایین آمدن قیمت گوشی باز هم شاهد رکود در بازار هستیم چرا که خریداران منتظر تثبیت نرخ ارز و حتی کاهش بیشتر قیمت ها به‌ویژه در گوشی‌های برندهای برتر هستند.

به گزارش ایسنا، کاهش قیمت‌ در مدل‌های کم قیمت‌ حدود ۱۰ درصد و در مدل‌های گران حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد بوده است.

به طور مثال یکی از مدلهای گوشی‌های موبایل برندهای برتر که دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت داشت اکنون به یک میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسیده است. همچنین گوشی های موبایل با قیمت یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۸۲۰ تومان رسیده است.

در حال حاضر همچنان فروشندگان منتظر تثبیت تحولات اخیر ارزی و سیاسی هستند و معتقدند که در حال حاضر زمان خرید است چرا که رکود را از بازار می‌رود و بازار دوباره فعال می‌شود.

مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت