چگونه یک درایو در ویندوز فرمت کنیم؟ -


چگونه یک درایو در ویندوز فرمت کنیم؟

تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین, ۱۳۹۳ | طبقه بندی : ترفند ها
شما اینجا هستید :
خانه » دانش و فن آوری » رایانه و فن آوری اطلاعات » ترفند ها » چگونه یک درایو در ویندوز فرمت کنیم؟

در این پست قصد داریم شما را با ترفند فرمت کردن درایو در ویندوز آشنا کنیم با تصویر به شما راهنمایی لازم میکنیم و شما راحت این کار را انجام دهید.

 

۱ – بر روی منوی استارت diskmgmt.msc را بنویسید و انتخاب کنید

http://www.saritar.com/

 

۲ – بر روی درایو مورد نظر کلیک کنید و گزینه ی Format را انتخاب کنید.

 

 

http://www.saritar.com/

 

 

 

۳ – در قسمت Volume Label اسمی که می خواهید برای درایو بزارید را بنویسید ، در File System گزینه ی NTFS را به دلیل بهتر بودن از نظر کارکرد انتخاب کنید ، به قسمت Allocation Unit Size دست نزنید بزارید مقدار Default خودش باشد ، تیک گزینه ی Perform a quick format را اگر زمان کافی دارید بردارید ولی اگر عجله دارید بگذارید تیک باشد از نظر کار کردی تیک نزده باشد بهتر است ، گزینه ی بعدی که Enable file and folder compression هست در ویندوز های اخیر کاربردی نداره اختیاری هست ، توضیح آنکه برای فشرده سازی فایل ها و فولدر ها بکار می رود که با توجه به تکنولوژی امروز زیاد اثری ندارد و حجم فایل را چشمگیر نمی گیرد.

 

http://www.saritar.com/

 

 

در مطلب جداگانه به فرق نوع های فایل سیستم ها (NTFS,Fat, …) خواهیم پرداخت.

– باید خاطر نشان کرد در محیط ویندوز نمی شود درایوی که ویندوز بر رویش نصب هست را فرمت کرد این کار را باید در قسمت بوت ویندوز انجام داد.

فرمت در حالت نصب ویندوز (بوت)
بعد از اینکه در منوی Bootable سی دی رام / دی وی دی رام را به عنوان پیش فرض انتخاب کردید در مراحل نصب ویندوز با صفحه ای مواجه می شوید به این شکل که بعد از انتخاب درایو روی دکمه ی Format کلیک می نمایید.

 

http://www.saritar.com/

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت