چگونه وای فای را نصب کنیم -


چگونه وای فای را نصب کنیم

تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۳ | طبقه بندی : دانش و فن آوری
شما اینجا هستید :
خانه » دانش و فن آوری » چگونه وای فای را نصب کنیم

وای فای

این روزها دیگه همه افراد در منازلشون وای فای یا بلاخره نوعی از سرویس دهی اینترنت وجود دارد یعنی در حدی شده که بعضی از فروشگاه های بزرگ هم در ساختمان مغازه هاشون وای فای هستش که اگر مشتری ها یک ساعتی که در یک مجتمع تجاری به خرید کردن می پردازن بتونند از وای فای استفاده کنند و یه نوع جلب مشتری هم بشه .

یکی از بهترین چیزها در مورد WiFi سادگی آن است . تعداد زیادی از Laptop های جدید با کارت WiFi داخلی به بازار عرضه شده اند. در بسیاری از موارد شما برای شروع کار با WiFi مجبور به انجام هیچ کاری نیستید.

همچنین افزودن یک کارت WiFi به یک laptop قدیمی تر یا به یک کامپیوتر رومیزی بسیار ساده است . کاری که باید انجام دهید عبارت است از :
یک کارت شبکه ۸۰۲٫۱۱b ، ۸۰۲٫۱۱a یا ۸۰۲٫۱۱g بخرید . ۸۰۲٫۱۱g از مزیت سرعت های بالاتر و قابلیت کار و تطابق مناسب در تجهیرات ۸۰۲٫۱۱b برخوردار است .
برای یک laptop ، این کار بطور معمول یک کارت PCMCIA که آن را در شکاف PCMCIA کامپیوتر قابل حمل خود قرار می دهید خواهد بود . یا می توانید یک آداپتور بیرونی کوچک خریداری کنید و آن را به یک درگاه USB وصل کنید .
برای یک کامپیوتر رو میزی ، شما می توانید یک کارت PCI که آن را در داخل کامپیوتر نصب می کنید خریداری کنید و یا یک آداپتور بیرونی کوچک که می توانید از طریق کابل USB آن را به کامپیوتر متصل کنید تهیه نمایید .
کارت را نصب کنید .
درایورهای کارت را نصب کنید .
به hotspot دسترسی پیدا کنید .

یک hotspot عبارت است از یک نقطه برای یک شبکه WiFi که یک جعبه کوچک است که به اینترنت متصل شده است . این جعبه شامل یک رادیوی ۸۰۲٫۱۱ است که می تواند بطور همزمان با بیش از ۱۰۰ کارت ۸۰۲٫۱۱ صحبت کند . در حال حاضر WiFi hotspot های زیادی در مکان های مثل رستوران ها ، هتل ها ، کتابخانه ها و فرودگاه ها وجود دارند.

مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت