«پارك مسجد» در شيراز ايجاد شد -


«پارک مسجد» در شیراز ایجاد شد

تاریخ ارسال : ۱ شهریور, ۱۳۹۲ | طبقه بندی : فرهنگ و هنر
شما اینجا هستید :
خانه » فرهنگ و هنر » «پارک مسجد» در شیراز ایجاد شد

پارک مسجد

مدیر مکتب القرآن‌ثارالله فارس شعبه «طلوع نور» مسجد شهید دستغیب شیراز از راه‌اندازی «پارک مسجد» در این مسجد خبر داد.

به گزارش ایکنا بهناز عباسی، مدیر مکتب القرآن‌ثارالله فارس شعبه «طلوع نور» مسجد شهید دستغیب شیراز، عصر پنج‌شنبه، ۳۱ مردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه فعالیت‌های ویژه کودکان و نوجوانان از ۱۲ سال پیش آغاز شده است، گفت: این فعالیت‌ها با هدف مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه دشمن عروسک‌های باربی را برای از بین بردن اعتقادات کودکان ما وارد بازارها کرده است، افزود: برنامه‌های کانون فرهنگی «طلوع نور» و مسجد شهید خلیل دستغیب برای مقابله با این حرکت شوم دشمن باعث شد تا نخستین مهد مسجد در شیراز شکل بگیرد.

عباسی خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت‌های انجام شده در سال های گذشته، مهد مسجد با همکاری مسئولان مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله توانست در سال ۹۱ موفق به اخذ مجوز از سازمان بهزیستی شود.

وی با تصریح اینکه فعالیت‌های این مهد مسجد با استانداردهای سازمان بهزیستی فارس مطابقت دارد، از ایجاد«پارک مسجد» در مسجد شهید خلیل دستغیب شیراز خبر داد و یادآور شد: در بخشی از فضای حیاط مسجد لوازم بازی کودکان همچون تاب و سرسره ایجاد شده است.

عباسی با اشاره به اینکه ایجاد «پارک مسجد» باعث افزایش حضور کودکان در مسجد شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در زمان برگزاری مراسم‌های مختلف و به ویژه نماز جماعت کودکان اغلب به بازی می‌پردازند، ایجاد چنین فضایی باعث شده است تا در این زمان شبستان مسجد عاری از سروصدای بازی کودکان باشد و مردم با آرامش بهتری به راز و نیاز بپردازند.

برچسب ها : ,
مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت