هشدار درباره كلاهبرداری‌ الكترونيک بانکی -


هشدار درباره کلاهبرداری‌ الکترونیک بانکی

تاریخ ارسال : ۳ شهریور, ۱۳۹۲ | طبقه بندی : دانستنی ها
شما اینجا هستید :
خانه » سرگرمی » دانستنی ها » هشدار درباره کلاهبرداری‌ الکترونیک بانکی

کلاهبرداری‌ الکترونیک بانکی

بانک ملی ایران در اطلاعیه ای خطاب به شهروندان در خصوص احتمال کلاهبرداری های الکترونیک در قالب تماس‌های مشکوک و ارسال پیامک هشدار داد.

بانک ملی ایران در اطلاعیه‌ای از مردم خواست مراقب کلاهبرداری‌های الکترونیک در قالب تماس‌های تلفنی و پیامک های مشکوک و کلاهبرداری افراد سودجو از پایانه‌های فروش و خودپرداز باشند و در انجام امور مالی خود هوشمندانه عمل کنند.

براساس اطلاعات دریافتی، اشخاصی طی تماس‌ تلفنی با افراد مختلف و اعلام آمادگی جهت پرداخت تسهیلات کلان و یا اعلام برنده‌ شدن مشتریان در قرعه‌کشی‌های مختلف، اقدام به کلاهبرداری و اخذ وجوه به صورت الکترونیک کرده و از روش‌هایی نظیر درخواست معرفی شماره کارت بانک، اخذ شماره سریال کارت شارژ تلفن همراه و … استفاده نموده‌ و به اطلاعات مشتریان دسترسی پیدا می‌کنند.

این بانک با تاکید بر ضرورت هوشیاری مشتریان در خصوص کلاهبرداری‌های مختلف الکترونیکی، از آنها خواست از ارائه اطلاعات کارت‌های بانکی و حساب‌های شخصی خود به دیگران خودداری کنند. انتخاب زبان انگلیسی یا فارسی در خودپرداز هیچ تأثیری بر ارائه خدمات بانکی ندارد لذا از هموطنان درخواست می شود در صورتی که شخصی درخواست تغییر زبان دستگاه را نمود به او مظنون شده و با دقت بیشتری عمل کنند.

ضمنا وارد نمودن رمز کارت در زمان خرید باید توسط شخص دارنده کارت صورت گیرد و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در زمان خرید توسط دستگاه POS رمز خود را تغییر دهند. همچنین دارندگان دستگاه POS باید در تحویل دستگاه به مسئول پشتیبان دقت لازم را داشته باشند و فقط پس از احراز هویت و حصول اطمینان از مسئولیت مراجعه‌ کننده، آن را تحویل دهند.

 

مهر

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت