فاصله طبیعی بین دندانهای شیری چقدر است -


فاصله طبیعی بین دندانهای شیری چقدر است

تاریخ ارسال : ۲۸ مهر, ۱۳۹۲ | طبقه بندی : سلامت و پزشکی
شما اینجا هستید :
خانه » سلامت و پزشکی » فاصله طبیعی بین دندانهای شیری چقدر است

فاصله طبیعی بین دندانهای شیری چقدر است

به طور کلی اندازه دندان شیری کوچکتر از دندان دائمی است پس انتظار می‌رود که بین دندان‌های شیری یک فاصله نرمال وجود داشته باشد.

جراح و دندانپزشک کودکان گفت:‌ وقتی دندان شیری کودک کاملاً‌ ردیف و مرتب است، والدین خوشحال هستند در صورتی که این دسته از کودکان باید از نظر ارتودنسی مورد بررسی قرار گیرند.

مهراشتیاق ادامه داد: وجود فاصله بین دندان شیری باعث می‌شود که دندان دامی فضای کافی برای رویش داشته باشد.

دندانپزشک کودکان با بیان این مطلب که هر فاصله دندانی نرمال نیست، تصریح کرد: بهتر آن است که فاصله بین دندان شیری توسط دندانپزشک کودکان بررسی شود چرا که برخی مواقع وجود فاصله زیاد بین دندان شیری نشانگر بیماری خاصی است.

مهراشتیاق ادامه داد:‌ به طور مثال وجود فاصله می‌تواند نشانگر نبود دندان شیری باشد که در نهایت به فقدان جوانه دندان دائمی زیری منجر ‌می‌شود که نیاز به بررسی و مداخله درمانی دارد.

وی بیان داشت: البته وجود فاصله بین دندان‌های شیری می‌تواند به طور نادر در نتیجه یکسری تومورها باشد که نیاز به بررسی و مداخله زودهنگام را الزامی‌ می‌سازد.

جراح و دندانپزشک کودکان تصریح کرد:‌ وقتی دندان‌های دائمی پیشین فک بالا رویش پیدا می‌کند معمولاً این رویش با فاصله است که باعث نگرانی والدین می‌شود ولی با رشد فک و رویش دندان‌های نیش دائمی این فاصله بسته می‌شود.

مهراشتیاق ادامه داد: توجه به فاصله بین دندانی کودک الزامی است چرا که همیشه این فاصله نرمال نیست و طبیعی بودن و غیر طبیعی بودن این فاصله را یک دندانپزشک متخصص تشیخیص دهد.

 

فارس

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت