طرز تهیه مربای نارنگی -


طرز تهیه مربای نارنگی

تاریخ ارسال : ۱۶ دی, ۱۳۹۳ | طبقه بندی : آشپزی
شما اینجا هستید :
خانه » آشپزی » طرز تهیه مربای نارنگی

نارنگی

در این سری از آشپزی برای شما قصد داریم آموزش مربای نارنگی کاراملی آموزش دهیم خیلی راحت می باشد.

در کل برای پخت و تهیه مربای نارنگی ۶۰ دقیقه زمان لازم می باشد

مواد لازم:

مواد لازم :
 نارنگی     ۲۰ عدد
 شکر      ۲ کیلو گرم
آب      ۲ لیتر
 نمک      ۲-۳ قاشق غذا خوری

 

طرز تهیه :
ابتدا روی هر نارنگی را از قسمت بالا یک سوراخ ایجاد کرده من با کمک نی اینکار را کردم تا قسمت سفت و سفیدش کاملا بیرون آمد.

در یک قابلمه یا ظرف بزرگ آب ریخته و نارنگی ها را درون آن ریخته به مدت ۴ الی ۵ روز حتما هر دو سه ساعت آب آن را عوض کنید. چون خودتان می بینید که آب زرد رنگ می شود.

بعد از چند روز در یک قابلمه آب ریخته همراه با ۱ ق غ نمک بجوشانید سپس نارنگی ها را درون آن ریخته و مدت ۱۰دقیقه بجوشانید.

بعد در آبکش ریخته و آب سرد روی آن بریزید دوباره آبجوش همراه با ۱ق دیگر نمک درست کرده و نارنگی را ریخته ۵دقیقه بجوشانید دوباره در آبکش ریخته و بشویید.

در قابلمه دیگر شکر را همراه با دو لیتر آب بجوشانید تا شکر ذوب شود همراه با دو ق غ آبلیمو، تا شیره مناسب درست شود نارنگی ها را ریخته ده دقیقه درون آن بماند و حرارت را کم می کنیم و با قاشق زیرورو میکنیم تا شیره همه جای نارنگی برود بعد گاز را خاموش کرده می گذاریم نارنگی ها یک شب کامل درون شیره بماند.

روز بعد با کفگیر نارنگی ها را خارج کرده شیره را دوباره گرم کرده تا شروع به جوشیدن بکند نارنگی ها را ریخته ده دقیقه دیگر بجوشد و دوباره یک شب کامل بماند اینکار را چندبار ادامه داده تا شیره کاملا به خورد آن برود .

 

نکته:اگر شما از نارنگی پاکستانی استفاده کنید بهتر می باشد چون پوستش سفت می باشد یا اینکه وقتی برای خرید نارنگی می روید از اون هایی که پوست سفت دارند برای خود انتخاب کنید.

مربای نارنگی

 

منبع : beryooni.com

مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت