سیم کارت های فاقد کدملی از امروز قطع یکطرفه خواهد شد -


سیم کارت های فاقد کدملی از امروز قطع یکطرفه خواهد شد

تاریخ ارسال : ۲۸ بهمن, ۱۳۹۳ | طبقه بندی : خبرها
شما اینجا هستید :
خانه » خبرها » سیم کارت های فاقد کدملی از امروز قطع یکطرفه خواهد شد

1480118_970

ارتباط مشترکان سیم کارتهای فاقد کدملی که طی یک ماه گذشته و برغم اعلام چندین باره اپراتورهای موبایل، برای ثبت اطلاعات خود اقدام نکردند از امروز قطع یکطرفه خواهد شد.

مهلت چندین باره به مشترکان سیم کارتهای دارای نقص اطلاعات به پایان رسیده و از بعدازظهر امروز در تمامی استانهای کشور ارتباط مشترکان این سیم کارتها به مروز قطع یکطرفه خواهد شد.

احراز هویت از مشترکان موبایلی که اطلاعاتشان در پایگاه داده اپراتورها ناقص است از ماه گذشته آغاز شد و رگولاتوری اعلام کرده که ارتباط مشترکانی که اطلاعاتشان را تکمیل نکنند تا ۲۲ بهمن ماه قطع می کند.

این طرح در راستای ساماندهی استفاده از سیم کارتهای تلفن همراه بی نام و نشان و دارای نقص اطلاعات در کشور صورت گرفته تا استفاده غیرقانونی از این سیم کارتها به حداقل برسد و مالکان و استفاده کنندگان از سیم کارتهای موجود اپراتورهای همراه اول و ایرانسل احراز هویت شوند.

هم اکنون و براساس تصمیمات اتخاذ شده از سوی رگولاتوری و با همکاری فنی اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه، سیم کارت مشترکانی که به پیامکهای اپراتورها پاسخ نداده اند از بعدازظهر امروز قطع یکطرفه می شود.

جهانگیر اسدی سخنگوی رگولاتوری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: پس از قطع یکطرفه سیم کارتهای دارای نقص اطلاعات، به مالکان این سیم کارتها، ۲ هفته مهلت داده خواهد شد که نسبت به ثبت اطلاعاتشان در پایگاه داده اپراتورها اقدام کنند و پس از این مهلت، سیم کارت این مشترکان به طور کامل قطع و از دسترس خارج خواهد شد.

وی با تاکید براینکه نیازی به مراجعه حضوری مشترکان نخواهد بود، افزود: مشترکانی که اطلاعاتشان ناقص است از طریق ارسال پیامک به اپراتور مربوطه می توانند اطلاعات خود را تکمیل کنند.

به گزارش مهر، اپراتورهای تلفن همراه اواخر هفته گذشته با اعلام پیامکی به مشترکانی که اطلاعاتشان ناقص یوده ۴۸ ساعت زمان دادند تا نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

گفته می شود در این مهلت ۴۸ ساعته، بالغ بر ۲٫۵ میلیون مشترک تلفن همراه، پیامک اپراتورها را جدی گرفته و اطلاعات خود را ارسال کردند.

طبق برآوردها، بالغ بر ۳۵ درصد مشترکانی که پیامک نقص اطلاعات برایشان ارسال شده است نسبت به ارسال اطلاعات خود اقدام کرده اند.

مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت