رهن آپارتمان‌های بالای ۱۰۰متر در تهران -


رهن آپارتمان‌های بالای ۱۰۰متر در تهران

تاریخ ارسال : ۲۱ آبان, ۱۳۹۳ | طبقه بندی : خبرها
شما اینجا هستید :
خانه » خبرها » رهن آپارتمان‌های بالای ۱۰۰متر در تهران

بر این اساس میانگین اجاره‌بها در معاملاتی که ماه مهر در بنگاه‌های املاک شهر تهران منعقد شده، نزدیک ۳درصد نسبت به نرخ‌های شهریور کاهش پیدا کرده است.

در حال حاضر متوسط اجاره ماهانه هر مترمربع واحد مسکونی در تهران به ۲۰ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده در حالی که شهریورماه این رقم معادل ۲۱هزار و ۵۰۰ تومان بود. افت ۸/۲ درصدی اجاره‌بهای مسکن در مهر، بیشترین کاهش ماهانه طی ۷ ماه گذشته از سال۹۳ محسوب می‌شود.

یک کارشناس مسکن نیز افزایش ساخت و ساز را در کاهش نرخ اجاره بها بی‌تاثیر نمی داند و می‌گوید: رشد دو رقمی ساخت وسازهای مسکونی طی سال‌های ۹۰ و ۹۱ و حتی ۹۲، عرضه واحدهای نوساز را به تدریج از نیمه سال گذشته به شکل تصاعدی افزایش داد.

روند افزایش عرضه نوسازها به بازار مصرف تا یکی دو سال آینده نیز ادامه پیدا می‌کند و از آنجا که طی ماه‌های اخیر قیمت مسکن در مسیر کاهشی قرار داشته، عدم صرفه فروش واحد برای سازنده‌ها و بسازوبفروش‌ها باعث شده عمده عرضه‌های جدید به بازار مصرف، به شکل اجاره واحد به جای فروش واحد، صورت گیرد.

با بررسی فایل‌های اجاره خانه‌های بالای ۱۰۰ متر، بیشتر این آپارتمان‌ها برای رهن کامل گذاشته شده‌اند به‌طور مثال، آپارتمانی در منطقه اوین با متراژ ۱۴۰ متر، سه خوابه با قیمت پیشنهادی ۱۴۰ میلیون تومان رهن کامل گذاشته شده است. همچنین در منطقه حکیمیه آپارتمانی نوساز با ۱۳۰ متر متراژ سه خوابه ۷۰ میلیون برای رهن کامل سپرده شده است.

اما در میان فایل‌های اجاره آپارتمان‌های با اجاره بالا نیز مشاهده می‌شود. به‌طور مثال آپارتمانی ۱۲۷ متری در خیابان جردن با رهن ۳۰ میلیون و اجاره ماهیانه ۳ میلیون و ۵۰۰هزار تومان برای اجاره گذاشته شده است.

nf00375570-1

مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت