دیدنی های لاهیجان -


دیدنی های لاهیجان

تاریخ ارسال : ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۳ | طبقه بندی : گردشگری
شما اینجا هستید :
خانه » گردشگری » دیدنی های لاهیجان

لاهیجان با تاریخی کهن و فراز و نشیب بسیار در شرق استان گیلان واقع شده است . این شهر از شمال به دریای خزر ، از جنوب به سیاهکل و دیلمان ، از مغرب به آستانه اشرفیه و از مشرق به لنگرود محدود است . بر طبق روایتی قدیمی این شهر به وسیله لاهیج بن سام بن نوح ساخته شده است ، لاهیجان با توجه به اینکه در دوران ساسانیان و پیش از آن مهمترین مرکز تولید و تجارت ابریشم منطقه بوده به نام شهر ابریشم نیز شناخته می شود.این شهر سال ها مرکز گیلان «بیه پیش» و به گواه تمام مورخان از شهرهای باستانی ایران بوده و در دوره ساسانیان نیز شهری آباد بوده است. لاهیجــان از نظر سابقه شهری قدمت زیادی دارد و قبل از شهر رشت مرکز گیلان بوده است.

نقاط گردشگری لاهیجان

 

شیطان کوه

این کوه سر سبز که در امتداد سلسله جبال البرز واقع شده و با ارتفاعی نزدیک به ۶۰ متر از درختان و شمشادهای کوتاه و سبز پوشیده شده و در ناحیه شرقی شهر لاهیجان قرار دارد . این کوه بعلت واقع شدن در داخل مجموعه شهری باعث به وجود آمدن چشم اندازهای زیبایی شده و گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند .

 

شیطان کوه لاهیجان

 

آبشار شیطان کوه

این آبشار زیبا که از بدنه شیطان کوه به پای کوه سرازیر می شود به وسیله پمپاژ آب از استخر تغذیه شده و حوضچه هایی برای تخلیه و حرکت آب در پایین آن احداث شده است .در کنار این آبشار یک راه پلکانی تا قله کوه وجود دارد که گردشگران با پشت سر گذاشتن بیش از ۷۵۰ پله که از کنار آبشار و پای کوه آغاز شده و از داخل درختان سر سبز می گذرد به قله کوه و بام  سبز می رسند.

آبشار شیطان کوه لاهیجان

 

 

استخر لاهیجان

در پای شیطان کوه استخری بزرگ به وسعت ۱۷ هکتار قرار دارد که گفته می شود به دستور شاه عباس احداث شده است .استخر دارای جزیره ای زیبا می باشد که توسط یک پل به حاشیه جنوبی آن متصل شده است طول حاشیه این استخر نزدیک به دو کیلومتر بوده که در کنار بلواری زیبا قرار دارد که دور تا دور استخر را احاطه کرده و از مراکز دیدنی و تفریحی مهم لاهیجان می باشد .

 

استخر لاهیجان

 

تله کابین

تله کابین لاهیجان از دیگر جاذبه های تفریحی می باشد طول این تله کابین یک هزار و ۵۵۰ متر می باشد که از بام سبز به قله تاج خروس کشیده شده و در هر ساعت یک هزار نفر را جا به جا می نماید.این تله کابین دارای دو ایستگاه و پنج دکل بوده و ۳۵۰ متر در مرتفع ترین نقطه از سطح دریا ارتفاع دارد.احداث پارک مجهز به رستوران، کافی شاپ و انواع غرفه های آلاچیق و ایجاد فضای مناسب برای گردشگران از دیگر برنامه هایی است که برای احداث در ایستگاههای تله کابین در نظر گرفته شده است.تله کابین احرار لاهیجان به عنوان تنها تله کابین مدرن کشور محسوب می‏شود زیرا داری سیستم کششی هیدرولیک، کنترل کاملا خودکار، دارای سیستم چشمی تنظیم حرکت و اندازه گیری فاصله بین کابین‏ها، دارای فیوز چک‏کننده قرار گرفتن صحیح کابل روی دکل، دارای یک موتور و ۳ سیستم اضطراری مجزا از برق در صورت بروز مشکل و در نهایت دارای ژنراتور بسیار قوی برق اضطراری است

تله کابین لاهیجان

 

 

تالاب بین المللی امیر کلایه

 

این تالاب به وسعت بیش از هزار و دویست هکتار در ۴۰ کیلو متری شمال شهر لاهیجان و در کنار دریای خزر واقع شده  و به دلیل نوع خاص اکوسیستم به دور از هر گونه آلودگی زیست محیطی بوده و دارای جاذبه های تفریحی زیادی می باشد.

تالاب بین المللی امیر کلایه

 

 

مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت