خلاصه داستان “چند متر مکعب عشق” -


خلاصه داستان “چند متر مکعب عشق”

تاریخ ارسال : ۲۵ آذر, ۱۳۹۳ | طبقه بندی : سینما
شما اینجا هستید :
خانه » سینما » خلاصه داستان “چند متر مکعب عشق”

414929_515

“عبدالسلام یک مهاجر افغان است که به همراه دختر جوان و عاشق پیشه اش مرونا، در یک کارگاه مشغول کار و زندگی است که عشقی از راه می رسد عشق صابر – پسری از ایران – به مرونا، عشقی که فرجامش را هیچ کس نمی‌داند و همه در پایان قصه غافلگیر می شوند… .”

این خلاصه داستان “چند متر مکعب عشق” است که داستانی کاملاً متفاوت از مهاجران افغانی در ایران را روایت می کند، با قصه ای پر کشش ، تصاویری سینمایی و بازی هایی که در یاد می ماند.

“چند متر مکعب عشق”، کاندیدای ۸ سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر در سال ۹۲ شد و دو سیمرغ بهترین فیلم و بهترین کارگردانی اول را هم به خود اختصاص داد. همچنین در هشتمین جشن منتقدان سینمایی توانست تندیس خلاقیت را بگیرد.

چند متر مکعب عشق، به دلیل کارگردانی در خور تحسین و داستان خاصی که دارد، نظر جشنواره های مختلف بین المللی را به خود جلب کرده است که از آن جمله می توان به جشنواره های شیکاگو،بوسان کره جنوبی،فیلمکس ژاپن،مانهایم آلمان،تلین استونی و دوبی اشاره کرد.

این فیلم همچنین به عنوان نماینده کشور افغانستان به اسکار معرفی شده و در پروسه بررسی فیلم های خارجی اسکار به جمع ۲۱ فیلم برتر جهان پیوسته و اکنون باید منتظر بماند که آیا خواهد توانست خود را به جمع ۵ فیلم اول و سپس صدر جدول برساند و اسکار بهترین فیلم خارجی را به خود اختصاص دهد؟

“چند متر مکعب عشق” را جمشید محمودی نوشته کارگردانی کرده و برادرش نوید، تهیه کنندگی اش را بر عهده گرفته است.

این فیلم از ۲۶ آذر در سینماهای ایران اکران می شود.

برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت