جا ماندن «قلاده‌های طلا» از فجر سی‌ام -


جا ماندن «قلاده‌های طلا» از فجر سی‌ام

تاریخ ارسال : ۱۵ بهمن, ۱۳۹۰ | طبقه بندی : سینما
شما اینجا هستید :
خانه » سینما » جا ماندن «قلاده‌های طلا» از فجر سی‌ام

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، از رویدادهای مهم این روز انتشار اخبار برگزاری دومین کنفرانس هالیودیسم و سینما بود، این کنفرانس کارش را با برگزاری دو نشست هالیوود و بیداری جهان و نقش سینما در بیداری اسلامی عصر روز ۱۳ بهمن ماه در سالن مرکز پژوهش‌های فرهنگی وزارت امور خارجه (سازمان مجامع ایرانیان) آغاز کرد. معاون امور سینمایی وزارت ارشاد در روز نخست کنفرانس هالیوودیسم و سینما، گفت: تفکر و نگرش‌ هالیوود تابع رنگ و نژاد است.

آغاز به کار هیئت داوران بخش مسابقه سینمای ایران همزمان با اولین روز جشنواره، یکی دیگر از اخبار مهمی بود که در این روز منتشر شد.

‌* رئیس سازمان سینمایی چه کسی خواهد بود؟

معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تازه‌ترین اظهارات خود به فارس گفت: هنوز هیچ حکمی از سوی وزارت ارشاد برای ریاست سازمان سینمایی به من ابلاغ نشده است.

* فجر سی‌ام، اهالی سینما و بحث داغ ممیزی

به گزارش فارس، در دومین روز از جشنواره افراد مختلفی، تنور بحث ممیزی را بیش از پیش داغ کردند؛ سیدغلامرضا موسوی در اظهاراتی به فارس گفت: اعمال ممیزی فراوان روی «بغض» یک سوء‌تفاهم بود.

کارگردان فیلم «میگرن» هم در نشست پرسش و پاسخ این فیلم با اشاره به ۸ مورد اصلاحیه فیلمش گفت: اگر فیلمساز اول نبودم، اصرار می‌کردم تا تخفیفی قائل شوند و فیلمم با ۱۵ دقیقه اصلاح روبه‌رو نشود.

البته سعید سهیلی، مهدی محمدیان‌نژاد و نیوشا ضیغمی – عوامل فیلم « گشت ارشاد»- از اضافه شدن ۳ سکانس و خذف برخی سکانس‌های دیگر به خاطر بحث ممیزی ناراحت بودند و نیما حسنی نسب در پی این اظهارات گفت: اضافه شدن سکانس‌های پایانی به این فیلم نشان می‌دهد ممیزی می تواند چه بالایی سر یک فیلم بیاورد!

‌* کارگردانی که بیشتر برای شنیدن آمده بود تا پاسخ دادن

در دومین روز از برگزاری سی‌امین جشنواره فیلم فجر، در نشست‌ پرسش و پاسخ فیلم «گشت ارشاد»، سعید سهیلی – که به گفته خود چند شب بیداری کشیده بود – در ابتدای جلسه صراحتا گفت که آمده است که بشنود نه اینکه پاسخ گوید، سهیلی در تمام مدت برگزاری جلسه نقد با اعتراض‌های مداوم خبرنگاران مبنی بر نحوه پاسخ‌گویی به سؤالات مواجه شد و سرانجام پس از تذکر نیما حسنی نسب مبنی بر اینکه این نوع رفتار با اهالی رسانه ریسک بزرگی است، تغییر موضع داد و گفت: دوستان خوب رسانه تصور نکنید که بنده نمی‌خواستم جواب سؤالات شما را بدهم فقط می‌خواهم بگویم شما هم شرایط من را درک کنید.

* «قلاده‌های طلا» همچنان در انتظار مجوز

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، کارگردان فیلم سینمایی «قلاده های طلا» گفت: قرار است «قلاده های طلا» ۱۸ بهمن ماه اکران شود که فکر نکنم تا این زمان فیلم آماده شود، چراکه هنوز مجوزش از سوی وزارت ارشاد صادر نشده است.

* «بوسیدن روی ماه» بهترین فیلم مردمی در روز اول جشنواره

آمار روز نخست انتخاب‌های مردمی جشنواره سی‌ام در سینماها اعلام شد و بر این اساس، دو فیلم «بوسیدن روی ماه» در بخش داخلی و «عقاب» در بخش بین‌المللی صدرنشین روز اول لقب گرفتند.

* هنرمندان حاضر در برج میلاد

از هنرمندان و مدیرانی که در نخستین روز از جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد حضور داشتند، می‌توان به افراد زیر اشاره کرد:

جواد شمقدری، محمد خزاعی، مهدی فیوضی، حسین یاری، علی وزیریان، سعید مستغاثی، مسعود فراستی، عزیز الله حاجی‌مشهدی، امین زندگانی، سید غلامرضا موسوی، محمدرضا شریفی‌نیا، سیدجواد، ابولقاسم طالبی، داریوش فرهنگ، هاشمی، قاسم جعفری، حسینعلی لیالستانی، امیرشهاب رضویان، فریدون جیرانی، حبیب‌الله بهمنی، ملیکا شریفی‌نیا، همایون ارشادی، اصغر نقی‌زاده، داوود توحیدپرست، وحید جلیلی، کاظم راست‌گفتار، طهماسب صلح‌جو، مهدی هاشمی، شفیع آقامحمدیان، بهناز جعفری، شمسی فضل‌الهی، امیر سمواتی، جابر قاسمعلی، ناصر هاشم‌زاده، محمدرضا عباسیان، مونا فرجاد، نادر طالب‌زاده،‌ جواد نوروزبیگی، جهانگیر الماسی، علی معلم، داوود سماواتی‌یار، شیرین بینا، نورا هاشمی، فرامرز روشنایی، فرزاد حسنی، مهراوه شریفی‌نیا، حسینعلی لیالستانی، علی عطشانی، محمدتقی فهیم و …

مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت