تزئین ظروف و گل آرایی با گل خشك -


تزئین ظروف و گل آرایی با گل خشک

تاریخ ارسال : ۱۹ اسفند, ۱۳۹۰ | طبقه بندی : دکوراسیون
شما اینجا هستید :
خانه » دکوراسیون » تزئین ظروف و گل آرایی با گل خشک

چند عدد گلدان سفالی داریم که میتوان آن‌ها را به شکل‌های مختلف تزیین کرد. برای تزیین این گلدان‌ها از برگ‌های خشک شده گل رز استفاده میکنیم.
بدین صورت که برگهای خشک شده را با چسب به بدنه گلدان‌ها میزنیم. هر چقدر گل‌ها را کوتاهتر کنیم تا کامل بر روی ظرف بچسبند نمای زیباتری خواهند داشت. همچنین برای تزئین این گلدان‌ها میتوان از گل‌های خشک شده رنگ دیگر استفاده کرد.
گلدان‌های سفالی را میتوان با خزه پوشاند و یک شاخه بید را در روی بدنه آن تزئین کرد. خزهها را با چسب داغ یا چسب چوب به بدنه گلدان میچسبانیم. و شاخه بید را هم بوسیله یک سیم روی کار فرم میدهیم و قسمتهای اضافه شاخه بید را کوتاه میکنیم. طوری شاخه بید را روی بدنه گلدان وصل میکنیم که حرکت آن کاملاً مشخص باشد و چند تا میوه جنگلی از جمله خوشههای انگور را به شاخه بید آویزان می‌کنیم.
چند عدد آرتی‌شوی خالی داریم که به عنوان جا شمعی از آن‌ها استفاده میکنیم. کنار هر کدام از این آرتی‌شوها را با دو تا گل، یک پاپیون و نیز میوه خشک شده تزئین میکنیم.
تزیین دیگر
برای تزیین دیگر سبدی را آماده کردهایم که روی آن را با خزه میپوشانیم و دور تا دور سبد را با میوههای کاج تزیین میکنیم.
همچنین یک اسفنج مخصوص گل آرایی خشک را با خزه پوشانده و در درون سبد دیگر قرار میدهیم.
گلهای خشک را با رنگهای اسپری و پارچهای، رنگ میکنیم. این رنگها که پودری بوده در داخل آب حل میکنیم و گلهای خشک مانند سبزه ریزه یا عدسی را در آن فرو برده و به مدت ۵ دقیقه می‌جوشانیم تا کاملاً رنگ بگیرند
رنگ جوهری، رنگ دیگری است که گلهای خشک را با آن رنگ میکنیم نام دیگر آن رنگ نجاری است که تینر حلال آن است. بهتر است برای رنگ کردن گلها از رنگ پارچهای که پودری و بی خطر بوده و آب حلال آن است، استفاده کنیم.
بنابراین فضای اسفنج را با پر کنندههای عدسی میپوشانیم. البته این عدسیها را دستهبندی میکنیم سپس آن‌ها را با چسب و سیم بر روی اسفنج تزیین میکنیم. عدسی و سبزه ریزه دو پر کننده خوب و مناسب برای فضای خالی گلهای خشک هستند.
لاله سوزنی از گلهای خشکی است که در طبیعت به همین شکل یافت میشود. یعنی بعد از مدت کوتاهی که رشد میکند خشک میشود. این گل بومی فلات ایران است. چند دسته از لاله زنبوریها را در داخل سبد ترئین میکنیم.
قبلاً برگهای سبزی را در گلیسیرین خشک و با اسپری به رنگ طلایی در آورده‌ایم. بنابراین برای اینکه هماهنگی در رنگ داشته باشیم این برگها را در داخل سبد قرار میدهیم و پشت سبد را با شاخههای کشیده فرم میدهیم. میوههایی از جمله بالنگ و کدو خشک را در سبد تزئین میکنیم.
این سبد تزئین شده را میتوان بر روی شومینه یا ستون جلوی آشپزخانه گذاشت. توجه داشته باشید که گل‌های خشک معمولاً باید چینمان نافرم داشته باشند.
منبع: هنرکده

مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت