با صداهای اطراف گوشی خود را شارژ کنید -


با صداهای اطراف گوشی خود را شارژ کنید

تاریخ ارسال : ۲۳ مرداد, ۱۳۹۳ | طبقه بندی : موبایل
شما اینجا هستید :
خانه » موبایل » با صداهای اطراف گوشی خود را شارژ کنید

هر روز بر تعداد کاربران تلفن همراه در جهان افزوده می‌شود ولی یکی از دغدغه‌های کاربران یعنی تمام شدن شارژ این گوشی‌ها همچنان پابرجاست. پیش از این، یک گروه از محققان کره‌ای مدعی بودند بااستفاده از فناوری نانو می توان کاری کرد که گوشی‌ها با استفاده از سرو صدای اطراف، شارژ شوند.

به نوشته ایران، هرچند این موضوع در حد فرضیه باقی ماند ولی حالا یک گروه از محققان شرکت نوکیا و دانشگاه کوین مری لندن به آن جامه عمل پوشانده‌اند و می‌توانند با استفاده از سروصدای ترافیک، موسیقی و صداهای اطراف، تلفن همراه را شارژ کنند.

این گروه با اسپری کردن یک لایه زینک اکساید مایع روی یک ورقه پلاستیکی و قرار دادن آن در مخلوطی از مواد شیمیایی، این ورقه را تا دمای ۹۰درجه سانتیگراد گرم کرده و آن را بین دو ورقه طلا فشرده کردند. ورقه جدید، می تواند در اثر فشار مکانیکی، امواج صوتی را به انرژی برق تبدیل کند و با کمک آن، تلفن همراه شارژ شود.

ابعاد این ورقه، اندازه Nokia Lumina 925 است و می‌تواند تا ۵ ولت برق تولید کند که برای شارژ یک گوشی کافی است. این طرح در مرحله آزمایشی قرار دارد ولی می تواند انقلابی در زمینه شارژرها ایجاد کند.

مطالب مرتبط

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت