آموزش برنامه Nimbuzz -


آموزش برنامه Nimbuzz

تاریخ ارسال : ۲۸ مهر, ۱۳۹۲ | طبقه بندی : رایانه و فن آوری اطلاعات
شما اینجا هستید :

شاید در دنیای مسنجرها ، مشهورترین آنها برنامه ی Yahoo Messenger باشد . برنامه ای که حتما یک بار با آن کار کرده اید . البته به غیر از یاهو مسنجر ، میتوان به مسنجرهای دیگری نیز اشاره کرد . مسنجرهایی مثل trillian ، G-Talk ، Pidgin و مسنجرهای دیگری که کم و بیش طرفدارانی دارند . حتی یادم می آید که صحبت هایی در مورد یک مسنجر ایرانی هم به گوش میخورد که متاسفانه نام آن را به یاد ندارم .

از این صحبت ها که بگذریم ، امروز قصد پاسخگویی به یکی از خوانندگان عزیز مجله اینترنتی گویا آی تی را داریم . ایشان در مورد برنامه Nimbuzz و روش کار با آن سوال کرده بودند . با گویا آی تی همراه باشید ……..

برنامه Nimbuzz توسط شرکت Nimbuzz ارائه میشود و امکان برقراری ارتباط با دوستان دیگر شما که در سرویس های دیگر هستند را فراهم میکند . از این سرویس های میتوان به  Gtalk, Facebook, Yahoo, Windows Live, AIM, Twitter, MySpace IM, ICQ , Hyves اشاره کرد . از طریق Nimbuzz همچنین میتوانید تماس ویدئویی نیز برقرار کنید . اما این سرویس نیازمند داشتن اعتبار مالی میباشد . Nimbuzz به غیر از سیستم عامل های کامپیوتر ، همچنین از سیستم عامل های تلفن همراه نیز پشتیبانی میکند . شرکت Nimbuzz توسط آقای Evert Jaap Lugt بنیانگذاری شده است .

ابتدا برنامه Nimbuzz را از اینجا دریافت کرده و نصب کنید ( مخصوص ویندوز ) . پس از نصب Nimbuzz با پنجره اصلی آن روبرو خواهید شد . اگر قبلا در Nimbuzz اکانت داشته اید ، میتوانید به راحتی با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور خود ، وارد اکانت خود شوید . اما اگر اولین تجربه کار شما با Nimbuzz است ، باید ابتدا یک اکانت برای خود بسازید . روش ساخت اکانت هم سریع و هم بسیار راحت است . کافیست از قسمت پایین پنجره اصلی ، روی گزینه I don’t have a Nimbuzz account کلیک کنید .

 

پنجره جدید باز خواهد و از شما در خواست اطلاعات به منظور ساخت اکانت میکند . اطلاعاتی که شما باید وارد کنید شامل نام دلخواه برای اکانت شما ، کلمه عبور ، ایمیل ، شماره تلفن ( دلخواه ) و کد امنیتی میشود . اکنون روی دکمه Next کلیک کنید .

پنجره ای جدید بازخواهد شد و در آن میتوانید دوستان خود که در سرویس های دیگر اکانت دارند را به لیست مخاطبان خود اضافه کنید . به عنوان مثال میخواهیم دوستان خود در یاهو را به لیست خود اضافه کنیم . پس روی علامت فلش در قسمت Yahoo کلیک کنید . حالا آدرس ایمیل و کلمه عبور خود را وارد کرده و روی دکمه Connect کلیک کنید .

سپس در همان ردیف Yahoo تعداد مخاطبانی که به لیست Nimbuzz شما اضافه شده اند ، نمایش داده خواهند شد . اکنون روی دکمه Next کلیک کنید .

قسمت بعدی بیشتر به تنظیمات اشاره دارد . مثلا نمای دید افراد حاضر در لیست شما که میتوانید از آن عبور کنید . در پایان روی دکمه Finish کلیک کنید . باز هم پنجره تنظیمات اصلی Nimbuzz گشوده میشود که با کلیک بروی ok میتوانید آن را ببندید .

همانطور که مشاهده میکنید ، دوستان من در یاهو به لیست اضافه شدند .

در قسمت زیر هم محیطی از پنجره چت Nimbuzz را مشاهده میکنید .

 

 

مطالب مرتبط

آموزش کار با بمبوز -

نظر مخاطبان:

 

استفاده از مطالب با ذکر منابع مجاز است - سریعتر - برچسپ ها- نقشه سایت